Dla jeszcze lepszej kontroli Twojej produkcji i szybszej rejestracji zadań przez pracowników wzięliśmy na warsztat kolejną funkcjonalność z wartych setki tysięcy złotych systemów produkcyjnych. Od teraz możesz prosto i przyjemnie korzystać z czytników RFID w Prodio! Zobacz co potrzebujesz i jak łatwo możesz to osiągnąć:

 

Zobacz film:

 

Pobierz instrukcje:

— wersja on-line —

Czego potrzebujesz?

 

 • Dowolny czytnik RFID (USB z emulacją klawiatury i „enter-a”)

Mimo, że brzmi jak nazwa pracy inżynieryjnej, to najpopularniejszy obecnie standard czytników RFID i mimo wielu różnych modeli w praktyce trudno będzie kupić taki, który by nie spełniał wymagań.

Czytnik RFIDTIP: Dla wygody cały zestaw: sprawdzone z Prodio czytniki + karty / breloczki możesz zakupić U NAS / otrzymać gratisem przy zakupie na rok abonamentu.

 • Karty/breloczki/naklejki RFID

Sytuacja podobna jak z czytnikami, tak naprawdę tylko dwa standardy RFID 125kHz / NFC (w zależności od czytnika jaki wybierzesz).  125kHz są tańsze i w pełni spełniają swoją rolę. NFC jedynie, jeśli w przyszłości chcesz zaczytywać za pomocą smartfona.

 

Karta i brelok RFID TIP: Wybierając zastanów się, jaki będzie najbardziej wygodny i bezpieczniejszy (np. zawieszka z na szyję nie nadaje dla pracownika nachylającego się nad maszyną.  Nasi faworyci: breloczek + SKIPASSOWY uchwyt na karnet lub silikonowa opaski na rękę.Nasza rekomendacja

 

Jak uruchomić rejestrację na produkcji?

 • Przypisanie kart/breloczków do pracowników
 1. Podłącz czytnik kart do komputera (gdzie masz uruchomione Twoje kontro managerskie).  99% czytników USB zainstaluje się automatycznie.
 2. Przypisz karty / breloczki poszczególnym pracownikom.
„Ustawienia” -> „Pracownicy”. Następnie edytujesz pracownika, któremu chcesz wydać kartę. Ustawiasz kursor w polu Kod NFC lub RFID (tak jakbyś chciał wpisać ręcznie), ma migać „kreseczka”. Przykładasz kartę do czytnika. Program wczyta kod karty i powróci na listę
 Ustawienia - Pracownicy Produkcji  Pole rejestracji kodu RFID  

Czytnik i kartka RFID

 

Opcjonalnie: opisujesz kartę markerem przed wydaniem pracownikowi

 

 • Podłączenie czytnika do komputera na produkcji.

Podpinasz teraz czytnik do komputera z uruchomionym modułem produkcyjnym i… …już działa ?

 

TIP: zalecamy używanie najnowszej przeglądarki Google Chrome jako najbardziej aktualnej.

  od teraz po pracownik może pomijać 2 kroki – uruchamiając wystarczy wybrać

Instrukcja używania dla pracowników.

 • Rejestracja wejścia do pracy:
Pracownik wybiera na planie produkcji przycisk WEJŚCIA Bez wybierania czegokolwiek pracownik przykłada swoją kartę Wejście do pracy zarejestrowane ?
Przycisk wejścia do pracy RFID rejestracja wejścia do pracy RCP Komunikat wejścia do pracy RCP

 

TIP: W przypadku, gdyby pracownik chciał zostawić uwagi odnośnie spóźnienia, zalecamy skorzystanie z ręcznego zarejestrowania przy pomocy PIN-u.

 •  Rejestracja wyjścia z pracy:
Pracownik wybiera na planie produkcji przycisk WYJŚCIA z pracy. Bez wybierania czegokolwiek pracownik przykłada swoją kartę Wyjścia do domu zarejestrowane ?
 Przycisk wyjścia z pracy  RFID rejestracja wyjścia z pracy RCP  

Komunikat wyjścia z pracy RCP

 

TIP: W przypadku, gdyby pracownik chciał zostawić uwagi wcześniejszego wyjścia, zalecamy skorzystanie z ręcznego zarejestrowania przy pomocy PIN-u.

 

 •  Rozpoczęcie operacji na maszynie
Pracownik wybiera jakie zlecenie zamierza produkować na danej maszynie / stanowisku. Po otwarciu ekranu zlecenia Bez wybierania czegokolwiek pracownik przykłada swoją kartę Rozpoczęcie pracy zarejestrowane ?
Wybór zlecenia produkcyjnego - START operacji Ekran rejestracji produkcji Prodio Sukces - rozpoczęcie produkcji

 

TIP: W przypadku niektórych starszych wersji przeglądarek komputer może blokować odczyt kart do przeglądarki – w tym momencie wystarczy kliknąć w symbol RFID i ponowić próbę przyłożenia karty do czytnika

 •  Zakończenie operacji na maszynie
Pracownik wybiera jakie zlecenie, które chce zakończyć i podać wykonanie. Po otwarciu ekranu zlecenia bez wybierania czegokolwiek pracownik przykłada swoją kartę Program rozpoznaje, iż pracownik wykonywał pracę i wyświetla ekran rejestracji produkcji. Po podaniu paramentów pracownik klika STOP
Wybór zlecenia produkcyjnego - STOP operacji Ekran rejestracji produkcji Prodio Rejestracja wykonania zlecenia produkcyjnego

TIP: W przypadku niektórych starszych wersji przeglądarek komputer może blokować odczyt kart do przeglądarki – w tym momencie wystarczy kliknąć w symbol RFID i ponowić próbę przyłożenia karty do czytnika

 • Symbol NFC RFID

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

 • Czy mogę jednocześnie korzystać z logowania PIN-ami oraz kartami?

  Tak, nie ma przeciwskazań – najważniejsze by wybrałeś najbardziej wygodny dla Was system

 • Co jeśli pracownik zapomni karty?

  Dzięki możliwości wykorzystania PIN-ów będzie mógł zalogować się ręcznie bez problemów.

 • Co jeśli pracownik zagubi / zniszczy kartę?

  Wydajesz mu nową kartę / breloczek wcześniej rejestrując ją w systemie, tak jak robiłeś to za pierwszym razem. Zmiana nie wpłynie w żaden sposób na historię pracy itd.

 • Mamy w firmie system rejestracji czasu pracy / kontroli dostępu w oparciu o breloki RFID – czy pracownicy mogą wykorzystywać te same w Prodio?

  Nie widzimy przeciwskazań – po prostu zarejestruj w Prodio aktualnie używane karty.

Share This