Od poniedziałku nasi klienci, jak i osoby testujące wersję demonstracyjną programu korzystają z nowego wyglądu Prodio. W tym wpisie omówimy co oprócz zmiany wyglądu zmieniło się w aplikacji. Zacznijmy od planu produkcji, poza lekkim liftingiem wyglądu dodaliśmy, opcję ukrywania zleceń. Jednym kliknięciem, można zwinąć bądź też rozwinąć pasek związany z daną maszyną i zleceniami do niej przypisanej. Oczywiście to nie wszystko przy każdym zleceniu występują ustawienia, klikając w zębatkę przy dowolnym produkcie można zobaczyć historię zlecenia produkcyjnego, edytować je, ukryć z danej maszyny lub też usunąć.

[Zdjęcie: Minimalizacja kolumny dotyczącej zleceń produkcyjnych na maszynie”]

[Zdjęcie=”Ustawienia do zlecenia produkcyjnego”]

Przejdźmy do widoku zamówień, tutaj możemy zauważyć zintegrowaną tabelkę w której możemy pogrupować zamówienia klikając w nazwę kolumny. Dzięki temu pogrupujemy zamówienia według statusu, nazwy produktu, klientów, grupy produktów, ID produktu czy też pozostałych dni do końca zamówienia.

[Zdjęcie=”Widok zamówień”]

Nad kolumną zamówień znajduje się pasek ustawień, dzięki któremu można dostosować kolumnę według własnych preferencji i potrzeb. Klikając w opcję personalizacja siatki, możemy zmienić kolejność i wyświetlanie kolumny w siatce, ukryć niepotrzebne dla nas dane czy też usunąć niewykorzystywane. Po prawej od niego jest opcja do wyświetlania wszystkich zamówień znajdujących się w bazie, bez podziału na strony. Kolejną opcją jest wyświetlanie się po numerze zewnętrznym, który nadaje przejrzystości zamówień. Ostatnia opcja na pasku dotyczmy wyboru wielu elementów, dzięki czemu możemy zaznaczyć zamówienia i grupowo je edytować, na przykład zmieniając ich status czy też usuwając z listy zamówień.

[Zdjęcie=”Pasek ustawień dotyczących kolumny zamówień”]

[Zdjęcie=” Personalizacja konfiguracji siatki”]

[Zdjęcie=”Wyświetlanie pogrupowanych zamówień po zew. numerze”]

[Zdjęcie=”Zaznaczanie i edycja wielu zamówień”]

Kolejną kategorią jest rejestracja wykonanej pracy przez pracownika, już w poprzednim wpisie pisaliśmy o możliwości dodania PDF’ów do zamówienia. Teraz dodaliśmy jeszcze kilka charakterystyk definiujących dany produkt, jak numer formy, temperatura płyty, sposób pakowania, surowiec główny.

[Zdjęcie=”Rejestracja wykonanej pracy”]

[Zdjęcie=”Analiza zamówienia”]

Omówmy jeszcze zlecenia produkcyjne, tutaj również mamy integrowaną tablę z możliwością ukrywania kolumn. Widzimy również pasek postępu w zamówieniach, aktywne zamówienia jak i ostateczny termin realizacji. Tabele można sortować według zaznaczonej kolumny, można również wyszukać zamówień wpisując odpowiednią frazę w puste miejsce. Klikając na szczegóły zamówienia wyświetla nam się analiza zamówienia, którą możemy ręcznie edytować klikając na tekst zaznaczony kolorem niebieskim.

[zdjęcie=”Widok zlecenia produkcyjnego”]

[Zdjecie=”Ręczna edycja zalecenia „]

Gdy mowa o ręcznej edycji należy wspomnieć jeszcze o  edycji czasu pracy, która znajduje się w zakładce ustawienia. Dzięki niej możemy zmienić czas rozpoczęcia i zakończenia pracy w dowolnej chwili.

[Zdjęcie=”Edycja czasu wykonywanej pracy”]

Mamy nadzieję, że zmiana wyglądu systemu Prodio przypadnie Wam do gustu, a każda kolejna aktualizacja ułatwi pracę na produkcji. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości zachęcamy do napisania do naszego supportu w celu ich rozwiązania.

Share This