Na wstępie chcielibyśmy podziękować szczególnie Klientom: Mariuszowi, Rafałowi i Remigiuszowi, którzy swoim zaangażowaniem szczególnie wpłynęli na bieżący update. 

 

Tagi / atrybuty do zleceń produkcji – małe a potężne w użyciu

[zdjęcie]

Czym są tagi ?

Tagi to takie fiszki jakie przypisują się do zlecenia i pozwalają z daleka grupować i sterować informacją na planie. Niby niepozorne, ale zapisują się razem z zleceniem i jego realizacją, przez co możesz w każdej chwili porównywać historycznie oraz rozdzielać prace na maszynach według ich znaczenia. Dla ułatwienia, można je tworzyć bezpośrednio podczas dodawania zlecenia na maszynę –  bez potrzeby wchodzenia do zakładki Ustawienia->Tagi, gdzie znajduje się kompletna lista wszystkich tagów jakie mamy w firmie.

Jakie jest ich zastosowanie?

 

  • Różne operacje / mocowania na jednej maszynie

Wyobraź sobie, że produkujesz prostokątne metalowe elementy różnych rozmiarów z wywierconym na środku otworem, wszystko to robisz na jednej maszynie, w której zmiana funkcji trwa wiele godzin, a do wyprodukowania jest wiele różnych typów. Oczywiście najpierw powycinasz otwory we wszystkich rodzajach, a później będziesz wiercić.

W teorii proste, ale jak to pokazać na liście prac dla pracowników, a co najważniejsze na sam koniec mieć dane kto faktycznie co wykona – w przeszłości.

  • Oznaczenie i śledzenie operacji czasu ustawiania maszyny

Zaznacz pracownikowi co musisz zrobić najpierw, jakie czynności wykonywać na maszynie równolegle. Jeśli masz pilne zlecenie wyróżnij je od zwykłego. Otrzymałeś specjalne zlecenie od klienta za dodatkową opłatą by zrobić na wymiar – oznacz to.

  • Oznaczenie i śledzenie operacji czasu ustawiania maszyny

Chcesz mieć wszystko pod kontrolą? Ta opcja dostarczy Ci informacji o operacjach na maszynie i czasie pracy każdej z nich. Jednak zaznaczamy, że samo śledzenie czasu ustawianie zamierzamy jeszcze bardziej uprościć i udoskonalić.

  • Każdy dodatkowy inny parametr, jaki nie jest zapisywany na stałe do produktu, a często się powtarza

Często używasz jakiegoś parametru a go nie zapisałeś? Nie martw się, zrobimy to za Ciebie.

[Zdjęcie]

Jak dodać?

To proste, kliknij na pasku bocznym w Ustawienia i przejdź do zakładki Tagi. Dodaj nowy tag wprowadzając jego unikalną nazwę oraz wybierając kolor, następnie zatwierdź.

Sposób drugi:

Kliknij „Dodaj nowe zlecenie” tak jak było do tej pory . Kliknij w pole „Tagi” – rozwinie się lista dostępnych tagów, jeśli nie ma tam tagu, który chcesz dodać w tej chwili – wystarczy, że zaczniesz wpisywać nazwę nowego tagu i zatwierdzisz go przyciskiem ENTER. Gotowe! Proste, prawda?

Do czego nie stosować?

Chociaż pewnie w głowie zaświeciła Ci się lampka, by zastosować to do przypisywania pracowników do konkretnych pozycji, zdecydowanie odradzamy ten pomysł – bo w najbliższym czasie zamierzamy wprowadzić dedykowaną funkcję do tego typu zadań.

Zmiany w widoku zleceń produkcyjnych i zamówień

Jak można zauważyć w zakładce Utwórz zlecenie produkcyjne nasz zespół dokonał kilku poprawek wizualnych. Od teraz dodając nowe zlecenie produkcyjne, możesz jeszcze dodać się tagiem na którym przykładowo określisz priorytet zlecenia lub na przykład nadzór brygadzisty nad danym zadaniem.

[Zdjęcie]

Nasz program z miesiąca na miesiąc wprowadza coraz to nowe ułatwienia dla klientów. Niedawno dodaliśmy opcję w której możecie wybrać kolumny, które chcecie wyświetlać. Przy każdym zleceniu/zamówieniu po prawej stronie jest MENU, w którym możemy zobaczyć zlecenie/zamówienie, edytować je, zduplikować, oznaczyć jako aktywne/nieaktywne lub usunąć. Ostatnim udogodnieniem są multi-operacje, dzięki którym możemy szybciej dokonać zmian na wybranych zamówieniach. Za pomocą kilku kliknięć możemy aktywować lub dezaktywować zlecenie.

 

Zmiany na widoku planu produkcji

 

Klikając z poziomu managera na zlecenie na planie otwiera się teraz aktualna historia wykonania, którą możesz poprawić. Jeśli chcesz się podszyć pod pracownika (zobaczyć jak widzi to zlecenia na planie – lub w jego imieniu odklikać operację to możesz użyć tej opcji.

[Zdjęcie]

P.S. To tylko mały fragment wszystkiego co przygotowaliśmy na nadchodzące lato by Prodio było jeszcze prostsze w użyciu i potężniejsze w pozytywnych efektach jakie przynosi w codziennej produkcji. Zapraszamy do obejrzenia wideo instruktażowego i pokazania wszystkich opisanych funkcji w programie.

Będzie nam ogromnie miło poznać Twoją opinię oraz Twoje sugestie.

Share This