Dzieje się 🙂 !

Po kilkanaście godzin dziennie walczymy z kodem, by umożliwić Tobie najbardziej proste i przyjazne na świecie zarządzanie produkcją, a ciągu następnych tygodni opublikować duże zmiany – między innymi umożliwiające Tobie sterowania produktami wieloelementowymi.

Przy okazji przygotowań tyle doskonalimy (wg świetnych sugestii jakie spływają od rosnącego grona userów Prodio), że dla Twojej wygody zdecydowaliśmy opublikować już część zmian teraz.  Zobacz co nowego:

 

 

Zmiany w 5 minutowym video:

1) Nieograniczona możliwość poprawek po pracownikach (z śledzeniem historii zmian).

Ludzie się mylą – szczególnie na początku więc poprawki są konieczne, z drugiej strony, jeśli możesz jak w Excelu edytować wszystko to co to za dowody wykonania pracy.

Zostawmy dylematy innym – od teraz w Prodio możesz edytować całość historii produkcji (również dla wyrobów uznanych za gotowe), a dzięki śledzeniu historii zmian zapisu będzie w systemie wskazane, kto, kiedy i z czego na co dokonał zmian.

Jest to też idealne rozwiązanie pod ISO 9001:2015.Jednocześnie dane automatycznie przeliczają na nowo dla sprawdzenia nowych wydajności, % wykonania normy oraz aktualizują się po wszystkich innych listach.

2) Precyzyjne załączniki do poszczególnych operacji w technologii produktu.

Czasem zdążają się sytuacje, że nie chcesz zaśmiecać głowy / udostępniać wszystkich załączników do produktu dla hali produkcyjnej.

Teraz możesz precyzyjnie trafiać do danego operatora, tak by tylko on wiedział i mógł podejrzeć temat – załączając element pod daną operację technologiczną. 

Na razie mamy obsługę załączników graficznych – w ciągu tygodnia rozszerzymy też możliwość o dodanie innych plików jak np. program na konkretną obrabiarkę.

 

3) Wygodne zakładanie produktów bezpośrednio z poziomu dodawania zamówienia.

Zdążało Ci się, że wpisałeś zamówienie z kilku pozycji, a przy ostatnim elemencie okazało się, że brakuje produktu w bazie – od teraz to nie problem.Wystarczy wpisać nazwę produktu w dedykowanym mu polu podczas dodawania zamówienia i nacisnąć Enter – a produkt utworzy się od razu.

4) Chowany boczny pasek aktualności z produkcji

Miałeś ochotę zobaczyć kiedyś więcej maszyn jednocześnie na Twoim planie produkcji?  Więcej maszyn oznaczałoby jednak gorszą czytelność, a na to nie mogliśmy pozwolić.

Dla Twojej wygody pasek aktualności z produkcji jest teraz chowany (jasno zielonym przyciskiem), możesz się albo przełączyć się na widok samym maszyn, by nie rozpraszając się lepiej planować – lub jak poprzednio śledzić historię wykonania paskowi aktualizacji.

 

5) Udoskonalone atrybuty (dodatkowe pola) przy produktach

Okazało się, że cześć super klientów Prodio jest tak kreatywna – że w ramach dodatkowych pół w opisie produktów trzyma tam linki do plików w wewnętrznej sieci LAN.  Pomysł jest genialny – a że nie wpadliśmy na to – często brakowało miejsca by wkleić dłuższe ciągi znaków. . od teraz jest to możliwe ?

 

6) Jeszcze szybsze i bezpieczniejsze działanie programu

Przed dużą aktualizacją przeszliśmy na najbezpieczniejsze i najszybsze obecnie środowisko PHP 7.1 – czyli nie da się mieć nowocześniejszej aplikacji niż ta z której korzystasz 🙂

 

Ps.  O nieszczęsnym „F” 😉

Dotarły do nas opinie, że wyszukiwarka na planie produkcji uruchamiana klawiszem „F” bardziej irytuje niż pomaga i.. ..”F”aktycznie, zrobiliśmy to jak „F”ujary 🙂  Od teraz wyszukiwarkę aktywuje podwójne kliknięcie „F” – więc nie powinno przeszkadzać przy wypełnianiu planu.

 

Przepraszam, za nasz błąd i jednocześnie proszę – jeśli coś będzie w przyszłości takie nielogicznie, daj nam od razu znać!

Share This