Dzisiejszy wpis poświęcony jest 5 zmianom dla Ciebie i Twoich pracowników produkcji. Aktualizację dedykujemy tym fajnym gościom, którzy pracują u Ciebie na hali – tak by im pracowało się lepiej i prościej rejestrowało wykonaną pracę. Oczywiście dla Ciebie też przygotowaliśmy małe udogodnienie, system będzie podpowiadał, które maszyny należy wykorzystać. Na pewno sprawi to, że łatwiej coś zaplanujesz i skontrolujesz działanie.

Na wstępie chcieliśmy poinformować o wprowadzeniu usprawnień związanych z planem produkcji. Wasze uwagi i sugestie bardzo nam pomagają, staramy się je wszystkie wdrożyć. Dziękujemy wszystkim, którzy dokładają się do naszego projektu i testują z nami program. Dziękujemy za czas, który dla każdego jest na wagę złota, ale w Prodio staramy się pokazać, że czasem proste rozwiązania mogą zwiększyć produkcyjność i skrócić czas produkcji.

1) Przypisywanie pracowników do zleceń na planie produkcji

Zapewne są takie momenty, że nie tylko planujesz prace na danej maszynie / stanowisku, ale chcesz wskazać konkretnego pracownika, jaki ma wykonać daną pracę. Od teraz możesz przypisać go do zlecenia produkcyjnego podczas dodawania bądź przy jego edycji. Inicjały pracownika od razu wyświetlą się na danym zlecaniu produkcyjnym. To łatwe i przyjemne prawda? Zobacz poniżej pokazujemy jak to wygląda w programie.

[Zdjecie]

Aby krok po kroku przypisać pracę do konkretnego pracownika, wystarczy, dodać nowe zlecenie produkcyjne lub wejść w edycję wybranego przez Ciebie z listy. W polu pracownicy wybierasz daną osobę. Jeśli wymaga to zaangażowania więcej osób na produkcji, możesz też wybrać kilka jednocześnie i zatwierdzić zmiany. Teraz Twoje działania zaktualizują się, a wszystkie dane po zmianie wyświetlane będą na planie produkcji i pracownicy zobaczą to samo.

2) Wyszukiwarka na planie produkcji

Planowanie dzięki zastosowaniu wyszukiwarki staje się jeszcze łatwiejsze. Nie trzeba już przewijać wszystkich zleceń. W łatwy i szybki sposób można zawęzić widok planu do szukanych pozycji. Sprytne prawda? Jest to szczególnie istotne, gdy zdarzy Ci się mieć dużo prac na planie produkcji, a chcesz szybko nawigować zlecenia.

Wyszukiwarka działa też na widoku hali produkcyjnej – koniecznie przekaż informację swoich pracownikom, to znacznie usprawni im pracę.

[Zdjęcie]

Innym sposobem wyszukania jest uruchomienie wyszukiwarki za pomocą wciśnięcia klawiszu F i wpisując odpowiednio szukaną nazwę.

 

3) Zakańczanie zleceń przy wyjściu z pracy

Dostawaliśmy informacje, że pracownicy wpisują wyjście z pracy, ale nie zakańczają wszystkich prac na maszynach. Od teraz przy rejestracji wejść i wyjść pracowników założona jest blokada, która podczas wychodzenia pokazuje pracownikowi niezakończone zlecenia produkcyjne i nie pozwoli wylogować się z systemu i wyjść do domu, aż momentu ich zakończenia. Zdecydowanie pomocne dla zapominalskich pracowników.

[Zdjęcie]

4) Uwagi przy rejestracji czasu pracy

Jeśli mowa o hali produkcyjnej i rejestracji czasu pracy, to zdarzają się sytuacje, gdy pracownik musi wyjść wcześniej albo spóźnia się do pracy. Do tej pory pracownik odznaczał się w systemie wejściem / wyjściem i tylko taką informację mogliśmy widzieć. Brakowało poinformowania, dlaczego tak się stało. Oczywiście moglibyśmy inaczej poinformować pracodawcę, ale czy każdy z nas będzie to pamiętał pod koniec miesiąca? Od teraz podczas wejścia / wyjścia z pracy można wpisać uwagę – dlaczego kończymy wcześniej lub zaczynamy później pracę. To zostanie zapisane razem z wejście/wyjściem i ani pracownik, ani osoba nadzorująca nie będzie miała wątpliwości co zdarzyło się w ten dzień.

 

Przykładowo Pan Jan dostał telefon z przedszkola, że jego córka Marysia źle się czuje. Pan Jan wychodząc z pracy wpisuje w uwagach wyjścia „Wezwanie do przedszkola córki”. Kierownik na hali jak i szef wchodząc w rejestr czasu pracy będą znali już przyczynę dlaczego Pan Jan wyszedł wcześniej.

[Zdjęcie]

Całą historię możesz prześledzić razem z uwagami w widoku czasu pracy, gdzie dodatkowo dane te możesz pobrać jako plik z Excela. Twoja kadrowa również może być zadowolona, bo małym ułatwieniem dla niej jest automatyczna suma godzin za wszystkie dni w miesiącu.

[Zdjęcie]

5) Planowanie jednym przyciskiem z poziomu zamówienia

Już teraz możesz z poziomu listy zamówień wygodnie wysłać daną pozycję na plan wybierając z Ustawień (zębatki) opcję Zaplanuj. Od razu otworzy się formatka dodawania zlecenia produkcyjnego, gdzie wyśledzisz prace na plan produkcji dla danych maszyn, które same podpowiedzą Ci wszystko dla danego produktu.

[Zdjęcie]

Tak dobrze zrozumiałeś – od teraz w Prodio możesz korzystać beta wersji technologii. Dla każdego produktu możesz wskazać na jakich maszynach należy go wykonywać, możesz przypisać żądaną wydajność oraz dodatkowe informacje do danej operacji.

[/vc_column_text][vc_column_text]Informacje te automatycznie pobiorą się przy dodawaniu zamówienia na produkcję, gdzie zasugerują Ci maszyny, jakie należy wykorzystać z automatu. Druga wydajność uzyskana przez pracowników będzie zestawiana z tą jaką ma osiągnąć na maszynie, a dodatkowe operacje podpowiedzą operatorowi gdy będzie rozpoczynał pracę. Zachęcamy Cię do przetestowania i dania nam feedbacku w komentarzach lub przez wewnętrznego czata.

Poza tym dodaliśmy jeszcze, że wiele drobnych usprawnień, które pozwolą pracować Ci wygodniej. Zauważyłeś jakie?

 

Share This