23Maj 2017

0

276

#5 Przegląd nowości w Prodio – zmiana wyglądu systemu

Od poniedziałku nasi klienci, jak i osoby testujące wersję demonstracyjną programu korzystają z nowego wyglądu Prodio. W tym wpisie omówimy co oprócz zmiany wyglądu zmieniło się w aplikacji. Zacznijmy od planu produkcji, poza lekkim liftingiem wyglądu dodaliśmy, opcję ukrywania zleceń. Jednym kliknięciem, można zwinąć bądź też rozwinąć pasek związany z daną maszyną i zleceniami do niej przypisanej. Oczywiście to nie wszystko przy każdym zleceniu występują ustawienia, klikając w zębatkę przy dowolnym produkcie można zobaczyć historię zlecenia produkcyjnego, edytować je, ukryć z danej maszyny lub też usunąć.

Plan produkcji

Minimalizacja kolumny dotyczącej zleceń produkcyjnych na maszynie

Ustawienia do zlecenia produkcyjnego

Przejdźmy do widoku zamówień, tutaj możemy zauważyć zintegrowaną tabelkę w której możemy pogrupować zamówienia klikając w nazwę kolumny. Dzięki temu pogrupujemy zamówienia według statusu, nazwy produktu, klientów, grupy produktów, ID produktu czy też pozostałych dni do końca zamówienia.

Widok zamówień

Nad kolumną zamówień znajduje się pasek ustawień, dzięki któremu można dostosować kolumnę według własnych preferencji i potrzeb. Klikając w opcję personalizacja siatki, możemy zmienić kolejność i wyświetlanie kolumny w siatce, ukryć niepotrzebne dla nas dane czy też usunąć niewykorzystywane. Po prawej od niego jest opcja do wyświetlania wszystkich zamówień znajdujących się w bazie, bez podziału na strony. Kolejną opcją jest wyświetlanie się po numerze zewnętrznym, który nadaje przejrzystości zamówień. Ostatnia opcja na pasku dotyczmy wyboru wielu elementów, dzięki czemu możemy zaznaczyć zamówienia i grupowo je edytować, na przykład zmieniając ich status czy też usuwając z listy zamówień.

Pasek ustawień dotyczących kolumny zamówień

Personalizacja konfiguracji siatki

Wyświetlanie pogrupowanych zamówień po zew. numerze

Zaznaczanie i edycja wielu zamówień

Kolejną kategorią jest rejestracja wykonanej pracy przez pracownika, już w poprzednim wpisie pisaliśmy o możliwości dodania PDF’ów do zamówienia. Teraz dodaliśmy jeszcze kilka charakterystyk definiujących dany produkt, jak numer formy, temperatura płyty, sposób pakowania, surowiec główny.

Rejestracja wykonanej pracy

Analiza zamówienia

Omówmy jeszcze zlecenia produkcyjne, tutaj również mamy integrowaną tablę z możliwością ukrywania kolumn. Widzimy również pasek postępu w zamówieniach, aktywne zamówienia jak i ostateczny termin realizacji. Tabele można sortować według zaznaczonej kolumny, można również wyszukać zamówień wpisując odpowiednią frazę w puste miejsce. Klikając na szczegóły zamówienia wyświetla nam się analiza zamówienia, którą możemy ręcznie edytować klikając na tekst zaznaczony kolorem niebieskim.

Widok zlecenia produkcyjnego

Ręczna edycja zalecenia

Gdy mowa o ręcznej edycji należy wspomnieć jeszcze o  edycji czasu pracy, która znajduje się w zakładce ustawienia. Dzięki niej możemy zmienić czas rozpoczęcia i zakończenia pracy w dowolnej chwili.

Edycja czasu wykonywanej pracy

Mamy nadzieję, że zmiana wyglądu systemu Prodio przypadnie Wam do gustu, a każda kolejna aktualizacja ułatwi pracę na produkcji. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości zachęcamy do napisania do naszego supportu w celu ich rozwiązania.